Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş                         Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş

Sayın Velilerimiz,

Yapılan etkinlikleri resimlemek ve onların içinden etkinliği en iyi anlattığını düşünülen resim örneklerini internete koymak diğer okulların sitelerinde pek yapılamayan, çok emek isteyen bir uygulama. Bu hem bizlerin hem de siz velilerimizin özenle takip ettiği, önemsediği bir Yeni Dünyalar farklılığı. 

 

Ancak burada amaçlanan bire bir her öğrencinin resimlenmesi ve internete konulması değildir.

 

Etkinlikler esnasında çocuklarımızı da sıkmadan, onları uzun sürelerde poz vermeye zorlamadan, yakalayabildiğimiz ölçüde geneli de kapsamaya çalışarak resimler çekiyoruz. Resimleri çekmek üzere ayrı bir personel bulundurmuyoruz. O anda yoğun olmayan, idareci yada bir öğretmen etkinlikle ilgili resimler yakalamaya çalışıyor. Resimlerin içinde bozuk olmayan, farklı öğrencilerin bulunduğu ve etkinliği yansıtabilme açısından anlamlı olduğunu düşündüğümüz resimleri de her etkinlik için 12 adet olacak şekilde (okul dışı gezi değilse) internete koyuyoruz. Bazen bazı öğrencilerin resimleri öğrenci topluluk içinde uzun süre duramadığından, bazen de çekilen resimlerde olmasına rağmen resimlerin bozuk çıkışından dolayı internette olamıyor. Bu durumda haliyle siz velilerimizi benim çocuğumun resmi neden yok diye üzüyor. Ara sıra bu konuda bizi uyaran velilerimizin uyarılarını dikkate alarak o öğrencinin resimlerini özellikle çekebilmek için gayret gösteriyoruz. Sizleri, çocuklarınızın bu özel anlarında resimlerinin olmayışından dolayı üzmek asla istediğimiz bir durum değil. Ancak tüm öğrencilerin ki içlerinde ancak 3 yarım gün gelenler de var, her etkinlik için bire bir resmini yakalamak ve internette yayınlamak çok mümkün olamıyor maalesef.

Amacın yapılan etkinlikleri  ve o sıradaki atmosferi görsel olarak sizlere ve bizi merak eden müstakbel velilerimize gösterebilmek olduğunu tekrar ederek bu tip talepleri samimi ve içten bir çabayla yerine getirmeye çalışsak bile bizden isteneni herkesi memnun edebilecek şekilde yapmamızın imkansızlığını anlamanızı rica ediyoruz. 

Resminin olmaması nedeniyle öğrencinin bu okulda önemsenmediği ya da sevilmediği düşüncesinin haksız ve çok yanlış bir düşünce olduğunu özellikle belirterek, çocuğunun resimlerini talep eden değerli velilerimize, okula uğrarlar ve yanlarında bir cd ya da flash bellek getirebilirlerse o ayın tüm etkinlik resimlerini memnuniyetle verebileceğimiz duyururuz.

 

Saygılarımla

Hakan CENGİZ

Kurucu

                 Ataşehir şengün Sok No:12  Kadıköy  İstanbul                     0216 455 6050         0216 455 0 884
                      Ataşehir Yeni Dünyalar Anaokulu (c) 2008 Tüm Hakları Saklıdır.