Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş                         Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş

Bu sayfada yer alan yorumlar her yıl yenilenmektedir.

 2 -3 Yaş veli yorumları  3 - 4 Yaş veli yorumları  4 -5 Yaş veli yorumları 5-6  Yaş veli yorumları
Hazırlık Sınıfı

Merhaba Yeni Dünyalar ailesi. Ben Tırtıllar sınıfından Eren'in annesiyim.Benim sizler için hissettiklerimi kelimelerle ifade etmem bir kaç satıra sığdırmam çok zor. Çok sıkıntılı günlerde tanıştım sizlerle. Gözümden bile sakındığım en kıymetlim olan, iki yıl ücretsiz izin alarak her samiyesini berabaer yaşadığım oğlumu, işe başladıktan sonraki 3-4 ay içerisinde yaşadığımız üç bakıcı travması nedeniyle anaokuluna göndermeye karar verdik. Zamanımız çok yoktu ama araştırabildiğimiz kadar araştırdık ve sizinle karşılaştık. Hala o günlere şükrediyorum. Zira bakıcı sıkıntıları nedeniyle annesi yanında değilse kendini asla güvende hisstemeyen oğluma alışma süreci boyunca hiç bıkmadan , usanmadan, yorulmadan, sabırsızlanmadan, bu kadar içten, bu kadar kaygısız çaba gösterebilecek başka bir kurum olduğuna inanmam mümkün değil. İki aydan fazla süren alışma döneminde başta Hakan Bey olmak üzere yardımcı personellerinizden öğretmenlerinize kadar hepsine çok ama çok minnettar kaldık ve o süreç içerisinde oğlumun inşallah ilkokula başlayana kadar bu sıcak ailede zaman geçirmesine , eğitim almasına karar verdik. İki yaşını henüz doldurmuş bir bebeğim için en çok istediğim şey, kendini huzurlu güvende hissedeceği, sevildiğini bileceği, gerektiğinde nazlanabileceği, kendi evinde olduğu kadar rahat edebileceği bir yerdi VE ben eminimki " O YER"DEYİZ. Gözüm arkada değil artık. Eren'imle uzak olduğum zaman onu sadece özlüyorum, ama merak etmiyorumi endişelenmiyorum. Bir anne için en önemli duygu bu aslında. Yeni Dünyalar ile tanışmasaydım ya da hiç olmasaydı böyle bir kurum, ne yapardım diye çok düşündüğüm oluyor. Zira gidip gördüğümüz hiç bir yer böyle huzur vermedi... Birlikte nice mutlu, huzurlu, sağlılıklı,güven dolu günler geçirmek dileğiyle.

Eren  Şimşek 
2013 - 2014
Bengü - Mustafa ŞİMŞEK

Yeni Dünyalar Anaokulu'na bir çok okul gezdikten sonra denk geldik. Karar vermemizdeki en büyük etmen görüşmeye geldiğimiz zaman gördüğümüz çocukların neşesiydi. Onlara rol yaptıramazsınız. Çocukların burada mutlu olduğunu gördükten sonra başka bir alternatif düşünmedik bile. Ara 26 aylık ve onun anneden ayrılması imkansız bir davranıştı. Çok zor olacağını Yeni Dünyalar Ailesine en başta anlattık. Ama onlar bizden daha bilgili oldukları için her şeyi o kadar güzel planlayıp organize ettiler ki, biz oğlumuza bu kadar ayrıcalıklı ilgi gösterilmesinden çok etkiilendik. Yemek yapan bayandan okulun kurucusu Hakan Bey'e kadar herkes mucizevi bir şekilde bir araya gelmiş. Bence bir insanın çocuğunu huzur içinde bırakabileceği nadide bir okul. Hassasiyetiniz için çok teşekkür ederiz.

Arda İsbir 
2013 - 2014
Hülya - Fırat İSBİR

Derin okulunu ve öğretmenlerini çok seviyor, ve ilk günden beri gelişimini olumlu yönde devam ettiriyor. Öncelikle bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum. Okulumuzda her bir öğretmeninin yakın ilgisini, aynı zamanda bu ilginin ne kadar içten olduğunu görmemek mümkün değil. Öğretmenlerin çalıştıkları ortamda mutlu ve huzurlu olmalarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyorum, bu konuda da Hakan Bey'in özenli yaklaşımı hissediliyor. Ilk günlerde önce "ben yapıcam" "yapabilir miyim" oldu,  sonra uykularımız doğal bir akşam rutinine döndü, kızım şarkılar söylemeye başladı, akşamları eve her gün keyifli sohbetlerle ve şarkılarla dönüyoruz , benim için en önemlisi de bu, o gerçekten mutlu ve huzurlu... Bir ufak notum daha var, her akşam saçlarını özene bözene toplayıp kızımı daha da bir şirin hale sokmanız bile ona içinizden gelerek gösterdiğiniz sevgiyi gösteriyor benim için, çok teşekkürler...  

 

Derin Özxtürk
2013 - 2014
Işık Ekin - Deniz ÖZTÜRK

Merhaba,

Yeni Dünyalar Anaokulu' nu seçme nedenlerimiz, başta:

* Aldığımız tavsiyeler,

* Sınırlı öğrencili butik bir okul olması,

* Okul sahibi Hakan Bey'in idealist bir insan olması ve işinin başında olması,

* Okulun gerçekten kullanılan, toprak bir bahçesi olması gibi fiziksel koşulları,

* Personel seçiminin başarılı olması İdi.

 

Yalın'la birlikte gidip geldikçe okuldaki hakim duygunun sevgi olduğunu, ve bu sevginin yapmacıklıktan uzak olduğunu mutlulukla fark ettik. Eğlencenin, eğitimin, yemeklerin "mış" gibi değil, gerçek olduğunu anlamamız  kuruma  olan güvenimizi artırdı. Okulun adını  Hakan Bey'in oğlu Dünya'dan almış olması oğlumuza kendi çocukları gibi bakıldığını hissini pekiştirdi :)

 

Altı çizilmesi gereken bir diğer konu da iletişim.

Sistemden günlük rapor takip edilebilmesi, çocukların arkadaşları kimler, okulda ne, ne kadar yendi, ne kadar uyundu, neler yapıldı,  bilgisinin detaylı ve dürüstçe aktarılması özellikle biz çalışan ebeveynler için çok gerekli ve önemli bir imkan. Çocuğumuzun ne yapıyor olduğunu bilmenin yanı sıra onunla iletişim kurma çabamızda ortak konulara yönelmek açısından da oldukça değerli.

 

En önemlisi de henüz 2,5  yaşındaki oğlumun görüşleridir herhalde...

Yalın, Hakan Bey ve öğretmenlerinin yanı sıra yemekleri hazırlayan Melek Hanım'dan onu karşılayan amcasına, servis ablasına kadar tüm personelden sevgi ve keyifle bahsediyor.

 

Bir ay içerisinde Yalın'ın bir kardeşi olacak. Bu kadar küçük bir adam için oldukça zor bir sınav...

Bu dönemde Yeni Dünyalar Anaokulu gibi farkındalığı yüksek, ilgili ve destekleyici bir kurumla işbirliği içinde olduğumuz için mutluyuz.

 

Sevgilerimizle,

 

Yalın  Özçıtak
2013 - 2014
Özge Ergül - Ersin ÖZÇITAK

Ömer’i anaokuluna göndermeye karar verdiğimizde internetten Ataşehir’deki anaokulları ile ilgili yorumlara bakmaya başladık. Herkes sözleşmiş gibi aynı okuldan bahsediyordu, “Yeni Dünyalar Anaokulu”. Hemen okula bakmaya gittik. Hakan Bey’in ilgisi, okulun kocaman bahçesi bizi çok etkilemişti. Başka bir okul aramaya gerek görmedik bile… Ömer hemen okula başladı, ilk zamanlar alışmakta zorluk çekti ama şimdi hiç itiraz etmeden her gün okula severek gidiyor olması, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden sevgi ile bahsetmesi, ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösteriyor. Sizlere çok şey borçluyuz. Ömer’e kattıklarınız ve bize yaşattığınız mutluluklar için çok teşekkür ederiz.

 

Ömer Çubukçuoğlu
2013 - 2014
Nevruz - Murat ÇUBUKÇUOĞLU

Çocuklarımıza, güvenle ,huzur içerisinde bırakabileceğimiz, sevgi dolu bir dünyanın kapılarını hergün gülümseyerek  açan Yeni Dünyalar ailesine sonsuz teşekkürler.

Pırıl Yetkin
2013 - 2014
Arzu - Serdar YETKİN

Kağan'ımızın hergün keyifle okula gidip gelmesi bizi daha da mutlu ediyor. Eğitim hayatımıza sizinle başladık, ilerki yıllarda da bu kadar şanslı oluruz inşallah.

Sevgiler.

Kağan Çetin
2013 - 2014
Somay - Buğra ÇETİN

Yeni Dünyalar bzim için mutluluklar dünyasını ifade ediyor. Mutlulukla okula gittiğimiz,öğrendiğimiz, aile sıcaklığını bulduğumuz dünya. Bu güzel dünyayı oluşturmada başta Mahmure öğretmen olmak üzere, Suzana Teacher ve Hakan Bey'e çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız :) 

Velimiz evlerinde 4 adet kamera olmasına rağmen evi sık sık aradığını ancak okulda kamera olmamasına rağmen  arama ihtiyacı duymadığını, içinin çok rahat olduğunu söylüyor.

Alp Sofuoğlu
2013 - 2014
Melda  - Volkan SOFUOĞLU

Ataşehir Şengün Sok No:12  Kadıköy  İstanbul                     0216 455 6050         0216 455 0 884
Ataşehir Yeni Dünyalar Anaokulu (c) 2008 Tüm Hakları Saklıdır.