Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş                         Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş

Bu sayfada yer alan yorumlar her yıl yenilenmektedir.

 2 -3 Yaş veli yorumları  3 - 4 Yaş veli yorumları  4 -5 Yaş veli yorumları 5-6  Yaş veli yorumları
Hazırlık Sınıfı

Başka bir okuldan memnun olmadığımız için arayıştaydık.Çok okul gezdik, araştırdık, gidip gördük. Adı üstünde "anne okulu" olan çocuğuma benim kadar özen gösterebilecek bir okul ayışındaydım. Yeni Dünyalar Anaokulu'nu araştırmalarım ( internette )  sonucu olumlu bulup görmeye gittik. Okul binasının kusursuz düzeni, temizliği,güleryüzlü çalışanları, öğretmenleri, eğlenceli bir bahçesi olması bizi etkileyen tek şey değildi. Çocukların yüzündeki mutluluğu görünce burası dedik. Kurucumuzun ve yöneticimizin bir erkek olduğunu görünce açıkcası şaşırdım. Böylesi bir düzeni ancak bir annenin tasarlayıp uygulayabileceğini düşünmüştüm. Çocuğun her ihtiyacının düşünüldüğü, düzenli ve sıcak bir ortam gördüm.Üstelik sadece çocukların değil öğretmenlerin yüzünde de aynı memnuniyeti gördüm. Sonuçta mutlu olmayan öğretmen benim çocuğumu da mutlu edemez diye düşünüyorum. Dikkatimi çeken başka bir ayrıntı ise okulumuzun adı" Yeni Dünyalar " diyince, ben , çocukların farklı bakış açısıyla bakacağı, değişik düşünceler edineceği "başka bir dünya" vaadi gibi algılamıştım. Kurucumuz Hakan Bey'in biyografisini okuduğumda, kendisinin bir oğlu olduğunu ve adının "Dünya" olduğunu öğrenince,  buradaki felsefeyi ve özenin sebebini anladım. Çocuğumu kendi çocuğu giibi gören insanlara teslim ettiğimi, orada güvende ve mutlu olduğunu, iyi bakıldğını ve yeterli ölçüde eğitildiğini biliyorum.Okul düzeninde şu ana kadar bir eksiklik görmedim. ( takıntılı bir anneyim üstelik ) Kızımın mutluluğu, hal ve  hareketlerinden, konuşmalarından, okula hevesle gidip mutlu dönmesinden, sürekli öğretmenleri ve okulundan bahsetmesinden anlayabiliyoruz. Sonuç olarak o mutlu biz mutluyuz. Okulumuzun yönetimine , çalışanlarına ve en önemlisi de öğretmenlerine ilgileri için çok teşekkür ederiz.
22.11.2013

Hande Değerli
2013 - 2014
Aslı - Mustafa DEĞERLİ

Tıpkı adı gibi yepyeni bir dünya burası. Hayatın yarış, çocuklarımızın da yarış atı yapılmaya çalışıldığı bir ortamda başka bir gezegen.

Büyük, plastik, yapay benzerlerinin yanında küçük, butik, mütevazi ve huzurlu bir yer. 

Oğlumuz ne öğreniyor bilmiyor ve ilgilenmiyoruz. Çok mutlu olduğunu görmek bize yetiyor. 

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

Demir Uğun
2013 - 2014
Nihan - Tuna UĞUN

Sevgili Yeni Dünyalar Anaokulu ailesi,

Hergün sizlerin güler yüzü ile güne başlamak kızım kadar benim için de çok önemli. İlda’nın evi kadar çok sevdiği, gitmek için ilk günden beri sabırsızlandığı ikinci bir evi olduğu için çok mutluyum. Herşeyin önünde, sizlerle tanıştığı ilk dakikalar itibariyle kızım sizler için bir birey; onun seçimlerine, kararlarına ve düşüncelerine bu denli değer verdiğiniz ve onun kendini ifade edebileceği böyle bir ortam yarattığınız için çok teşekkür ederim. Yeni Dünyalar Anaokulu’nun benimsediği ve görev edindiği ilkeler doğrultusunda, İlda’nın her öğrendiği yeni bilgiye, kendine kattığı her güzelliğe tanık olmak büyük bir mutluluk, İlda’nın anne ve babası olarak bize bu gururu yaşattığınız için teşekkür ederiz.

 

İlda Erdal
2012 - 2014
Gökçe - Togay ERDAL

Merhaba, ben Kelebekler sınıfından Baran'ın annesiyim. Yeni Dünyalar Anaokulunu yoğun internet araştırmalarımın sonucunda buldum. Buraya gelmeden önce birkaç okul gezmiştim ama hiç biri beni etkileyememişti. Okula ilk geldiğim gün bahçedeki güzel ortam çok ilgimi çekmişti. Bir de üstüne Candan öğretmenle tanışıp sohbet edince doğru adreste olduğumu anladım. Sonrasında sınıf öğretmenimiz Şeyma öğretmenle tanıştık ve Baran'ı hemen okula yazdırdık. İlk bir kaç haftamız zor geçti ama Şeyma öğretmenimizin sevgisi ve sabrı, sonunda Baran'ı da etkiledi :) Şimdi okuldan eve geldikten sonra bile "hadi anne tekrar okula gidelim mi ?" diyor :)
Bu güzel ve sıcak aile ortamını çocuklarımıza sağladıkları için Yeni Dünyalar ailesinde çalışan herkese çok teşekkür ediyorum.

Baran Kaya
2012 - 2014
Gaye KAYA

Merhaba Yeni Dünyalar Anaokulu;

Kızımız Selin için Anaokulu arayışına girdiğimizde oldukça endişeli idik ve Ataşehir bölgesindeki Anaokullarını internetten oldukça inceledik. Araştırmalarımız sonunda Yeni Dünyalar Anaokulu'nun doğru adres olabileceği yönündeki kanaatimiz neticesinde hem okulu görmek hem de ilgililerle tanışmak için ziyaret ettik ve ilk ziyaretimizde, hem okulun fiziki şartları hem de görmüş olduğumuz samimiyet, esirgenmeyeceğini düşündüğümüz sevgi dolu bir ilgi ve Candan Hanım'ın güven dolu cevapları tüm olumlu kanaatlerimizi pekiştirdi. Bizim için çok zor geçeceğini düşündüğümüz anaokulu seçim sürecini, sizlerin sayesinde hiç anlamadan atlattık.
Aradan geçen dönem içerisinde de çok doğru karar vermiş olduğumuzu gördük ve halen de görmekteyiz. Selin'in her okul dönüşü, yeni şeyler öğrenmesi, değişen olumlu alışkanlıkları, okula gideceği günler " yaşasın okul var " diyerek gitmesi ve her şeyden önemlisi tüm öğretmenlerinden sevgi ile bahsetmesi bizlere çok büyük mutluluk veriyor.
Tüm ilk başlangıçlar önemlidir. İnsan hayatında ancak daha masum tazecik bir çiçekken anne babanın haricindeki ilk eğitimi iyi bir gelecek için çok daha önemlidir.

Şimdiden iyi bir geleceğin ilk temellerinin atıldığını mutlulukla izliyoruz. Bunu sağlayan başta sınıf öğretmenimiz Şeyma Öğretmen olmak üzere tüm eğitim ve idari kadrosuna sonsuz teşekkürler...

Selin Memiş
2012 - 2014
Elif - Hakan MEMİŞ

Mert'in sosyalleşebilmesi, arkadaşlarıyla oynarken paylaşmayı ve toplum kurallarını kolayca takip ederek öğrenebilmesi için kreşe gitmesi kararını aldığımızda başlıca kriterimiz şunlardı: Evimize yakın bölgede, kolayca ulaşabileceğimiz, büyük bir bahçesi olup, orada ve ana binada ergonomiye dikkat edilmiş olan, hijyenik, evdeki özenin gösterileceği, alanında akademik eğitimli genç, dinamik kadrosu olan, butik ve sınıflarla birlikte kurumun tümünde de çocuk sayısının gerekli dikkatle takip edilebileceği, kullandıkları oyuncaklar ve eşyalarda belli bir norm olan özenle seçilmiş olmasıydı.
Çevremizdeki bir kaç kurumu gezdikten sonra sitemizdeki komşularımızdan aldığımız referanslarla bir gün Yeni Dünyalar'ı ziyaret ettik ve daha bahçeden içeri girdiğimizden itibaren biz ve Mert doğru yere geldiğimizi hissettik.
Şimdilik alışma sürecini tamamladık diyebiliriz. Bundan sonra tuvalet eğitiminde ve Mert 'in konuşmayı sökmesi konusunda bize yardımcı olunması tek temennimiz.

Mert Yürür
2012 - 2014
Ceyda - İbrahim Onur YÜRÜR

İki  yaşındaki Batu'cuğumuz bizden ve evinden kopamaz sanmıştık. Yanılmışız !  Yeni Dünyalar'ın şirin bahçesindeki sevgi dolu, sabırlı öğretmenlerinin sıcacık kucaklarına kim karşı koyabilir ki ?
çalışan ve çocuğunu çok göremeyen anne - babalar olarak titiz ve düzenli bildirimleriniz için ayrıca çok teşekkür ederiz.

Batu Makaskesen 
2012 - 2014
Çiğdem - Cüneyt KIRALIM ( Anneanne - Dede)
Didem - Kıvanç MAKASKESEN

Berna'nin agabeyi Bora, 2011 baharinda baslamisti anaokuluna. Ondaki hizli gelismeyi ve olumlu degisimleri gordukten sonra; Berna'yi onceden planladigimizdan daha erken bir yasta ve buyuk bir gonul rahatligiyla emanet ettik Yeni Dunyalar'a.
Birbirine cok yakin yaslarda ve tam da kisiliklerinin olustugu donemde olan iki ufaklik yetistirmek, zor zanaat. Bu surecte bizim en buyuk destekcimiz Yeni Dunyalar oldu.
Bahcesinde kendi yetistirdigi meyveleri elleriyle cocuklarina yedirip dogayi sevdiren okul kurucusundan, mutfagindan mis gibi ev yemegi kokusu yayilan guleryuzlu asci teyzeden, evladinizi eline teslim ederken ailenizden biriymis gibi rahat hissedebildiginiz guvenlikci amcadan, veya cocugunuzun her aksam isimlerini sevgiyle anip ertesi gun kavusmak icin can attigi ogretmenlerinden...daha sicak ve dogal ne bulabilirdik ki bir anaokulunda?
Hersey icin tesekkurler...

 

Berna Gündüz

2012 - 2014

Gündüz Ailesi

Okulunuza geldiğimiz  ilk günden beri personelinizin ilgisi ve güleryüzlülüğü sizi tercihe etmemizin başlıca sebebi oldu. Gerek tem,zlik konusunda göstermiş olduğunuz hassasiyet gerekse yemekler konusunda yapmıl olduğunuz doğru seçimlerin çocuğumuzun fiziksel gelişiminde olumlu etkilerini görüyoruz. Bunu yanında çocuğumuza vermiş olduğunuz eğitimin ve arkadaşlarıyla diyaloğa geçmesinde gösterdiğiniz yakın ilginin kendisine olan öz güveninin gelişmesinde ne kadar faydalı olduğunu gözlemliyoruz. Doalyısıyla bu güne kkadar geçen zaman içinde yapmış olduğumuz okul tercihinin doğruluğu hakkındaki memnuniyetimizi ifade ettmekten mutluyuz. Bundan sonraki dönem için aynı çizgide eğitim çalışmalarınızın devam etmesini diliyoruz . Teşekkürler.

Sena Tavukçuoğlu 
2012 - 2013
Özlem - Ertan TAVUKÇUOĞLU

Merhaba Yeni Dünyalar Anaokulu,

Evet gerçekten bizim için bir yepyeni bir Dünya oldunuz. Demir Alp ile Yiğit Mert okula başladıkları zaman çok endişeliydim. Acaba yapabileceklermi, alışacaklarmı ve çok yaramaz oldukları için en azından biraz uslanacaklarmı diye. Ama bir ay geçtikten sonra bu düşücelerim uçup gitti. Demir^de Yiğit'te okullarını öğretmenlerini çok seviyorlar. Okulunuzda ev havası ve aile ortamı yaratıyorsunuz. Öğretmenler çocuklarla çok ilgili en ince ayrıntısına kadar düşünüyorsunuz. Sevginizide onlarla paylaşıyorsunuz.

Ben ve eeşim bu yüzden çok mutluyuz .İyiki sizler varsınız iyiki Yeni Dünyalar Anaokulu var.

İlginizden, sevginizden, şevkatinizden dolayı size çok teşekkür ederim.

Saygılar ...

 

Demir Alp Yıldız - Yiğit Mert Yıldız

2011 - 2013

Yeliz YILDIZ

Yeni Dünyalar  Anaokulu’nun tüm üyelerine merhabalar;

Doğduğu  günden itibaren bizim bi’tanemiz olan Demir’imize 2 yaşına kadar anneannesi baktı.Yalnız daha sonra fark ettik ki,sadece anneanne ya da bizim sevgimiz yeterli gelmiyor.Çocuğun sosyalleşmesi de gerekiyor.

Bu düşüncelerle anaokulu araştırmaya başladığımda,ben de bir eğitimci olarak çok ince eleyip sık dokudum.Gezdiğim-araştırdığım tüm okullar içerisinde içime en çok sinen,bi’tanemi gönül rahatlığıyla bırakabileceğimi hissettiğim okul YENİ DÜNYALAR oldu…Daha sonra eşimle gittiğimizde onun da içine sindiğini anlayınca “Demir,kesinlikle bu okulda olmalı”dedik.

Demir okula başlayalı 4 ay kadar oldu.Bu kısa süre zarfında o kadar güzel gelişmeler gösterdi ki!Utangaçlığını az da olsa üzerinden attı.Konuşması,kendini ifade etmesi inanılmaz gelişti.Kendisi için bir şey yapıldığında teşekkür etmeyi ve sofrada herkese “afiyet olsun”demeyi vb.gibi küçük ama onların sosyal gelişimleri için çok önemli olarak gördüğüm şeyler öğrendi.

Tüm bunlar için öncelikle öğretmenleri Şeyma Hanım’a daha sonra anaokulunun tüm çalışanlarına sonsuz sevgiler…

 

Demir Bayrak

2011 - 2013

Gamze - Levent BAYRAK

Batu'nun her geçen gün yeni şeyler öğrendiğini görmek, sevdiği renkleri, yemek seçimlerini, oyuncak tercihlerini, bir şeye hayır deseniz de onun kendi doğrularından ödün vermediğini kısacası yavaş yavaş kişiliğinin oluştuğunu gözlemleyebilmek harika bir duygu. Bu konularda vermiş olduğunuz eğitim, çocuklarla kurduğunuz iletişim yadsınamaz. Yeni Dünyalara ilk başladığımız günlerde biraz zorlansak ta oğlumuzun ortama çabuk uyum sağlaması, yeni şeyler öğrendiğinde bunları paylaşırken duyduğu keyif, evde arkadaşlarından ve öğretmenlerinden gün içerisinde yaptığı şeylerden mutlulukla bahsetmesi  Yeni Dünyaların bizler için ne kadar doğru bir tercih olduğunu düşündürüyor. Yemek ve temizlik alışkanlıklarındaki değişim, herhangi bir olayda doğru ile yanlışın ayırımı, verdiğiniz sorumlulukları yerine getirebilmesi, kendi kendine de bir şeyler yapabiliyor olması  Yeni Dünyalar'da aldığı eğitim sayesinde.
Bizler sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz.

Batu Kölemen 
2011 - 2012
Banu - Tuğrul KÖLEMEN

Ben Kelebekler sınıfından Ceren'in annesiyim. İşim nedeniyle benim yokluğumda babaannemiz kızıma bakıyor. Benden çok daha iyi bakıyor diyebilirim. İlk başta okula göndermekte tedirgindim. Çünkü bizim ve özellikle babaannesinin ona verdiği sevgiyi, eğitimi, ilgiyi verebilecek okul varmıydı? Bir çok okul inceleyip gezdim. İstediğim özellikleri bulamadım. Ama Yeni Dünyalar Anaokulu'na geldim tamam dedim. Samimiyet, sevgi dolu bakan gözler, ilgi... Temiz bir okul. Kısa sürede kızım okula alıştı. Paylaşmayı, yemek yeme alışkanlığını ve temizliği ve daha bir çok şey öğrendi. Okulu vaz geçilmezleri arasına girdi. Hatta Ceren " Anne akşamları okulda kalabilir miyim?" diye soruyor. Kızım evinde gibi çok mutlu. Bunu başaran ve yardımcı olan Candan Hanım'a, Duygu ve Emel öğretmene teşekkürlerimizi sunarım. Hepsini bir araya getirip, güzel bir yuva kuran Hakan Bey'i unutmak mümkün değil.

İYİ Ki VARSINIZ. TEŞEKKÜRLER ...

 

Ceren Dilek

2011 - 2012

Gülşen - Cem DİLEK

Kızımın her sabah neşe içinde okul otobüsüne koştuğunu gördükçe, Cumartesi sabahları bile " hadş kalk okula gidelim" dediğini duydukça doğru kararı verdiğimize ve kızımın okulunuzda ne kadar mutlu olduğuna bir kez daha inanıyorum. Kızımın Yeni Dünyasında ona katkılarınız için tüm okul çalışanlarına teşekkür ederiz.

 

İlyria Villar

2011 - 2012

Simay - Tomas LARRINAGA

Esma okulunuzda eğitime başlayalı yaklaşık 1 ay oldu . Bu süre içerisinde Esma'nın okulu ne kadar sevdiğini ve böyle bir ortamda bulunmaktan ne kadar mutlu olduğunu gözlemledik. Esma'yı okula gönderdiğimizde içimiz çok rahat :)) Çünkü en az bizim kadar ilgilendiğinizi ve sevdiğinizi biliyoruz.

Çok teşekkürler ...

 

Esma Köse

2011 - 2012

Ayşe - Kürşat KÖSE

Kimselere emanet edemediğimiz kızımızı yaklaşık iki aydır " Yeni Dünyalar" a gönderiyoruz.

Hakan Beyi sürekli okulda görmemiz, tüm çocukları isimleri ve şahsiyetleri ile tanıyor olması, Şadan Bey'in bizi sürekli karşılayıp daha ikinci günden İlayda geldi demesi, Şeyma öğretmenimizin daima güler yüzle bizi karşılayıp akşam uğurlaması...
Daha ne söylenir ki... sanırım kocaman bir aile oluyoruz. 

İlayda Eltetik 
2012 - 2013
Eltetik Ailesi

Ataşehir Şengün Sok No:12  Kadıköy  İstanbul                     0216 455 6050         0216 455 0 884
Ataşehir Yeni Dünyalar Anaokulu (c) 2008 Tüm Hakları Saklıdır.