Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş                         Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş Yeni Dünyalar Ataşehir Anaokulu yuva kreş

İnsanlık, çocuğa verebileceği şeylerin en iyisini vermeye borçludur.

                                                                                                           Prof. Haluk Yavuzer

 

İnsanların tartışmasız anlaştığı belki de tek konu çocukların toplumun geleceği olduğu gerçeğidir. İnsan sevgisini en sakınmasızca çocuklara vermiş en güzel düşleri onlar için kurmuş, yaşanası bir dünya yaratmayı çocuklar için istemiştir.

Çocuklarımızın ilk 6 yılı gelişimlerinin temelini oluşturur. Bu nedenledir ki temel bilgi ve becerilerin kazanıldığı bu dönem çok önemlidir. Sevgi, şevkat, ilgi görme, sağlıklı bir çevrede yetişme, psiko-sosyal ve bedensel gelişimlerinien iyi bir şekilde sürdürmeleri onların en doğal haklarıdır.

 

Çocuklar oyunla öğrenir

Oyun çocuklarımızın fiziksel, duygusal, sosyal zihinsel ve dil gelişiminde önemli bir rol oynar .

Okulumuzda uygulanan Çoklu Zeka Yöntemi oyun ile zenginleştirilerek çocuklarımızın gelişimleri desteklenmektedir .

 

Yeni Dünyalar Anaokulu
M.E.B. bağlı, 2-6 yaş çocuklarımıza eğitim veren, ingilizce, müzik, drama, yoga, spor ve dans (modern dans,bale) branş dersleri, özel aktivitelerle zenginleştirilmiş proje tabanlı eğitim veren, kendini özgürce ifade eden, Atatürk ilke ve devrimlerine saygılı, çevresini sorgulayan, düşünen, mutlu, doğa sevgisi ve çevre bilinci oluşmuş paylaşmayı bilen,arkadaşlarının haklarına saygılı, uygar çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen bunu amaç edinmiş bir kurumdur.

 

Her çocuğun doğuştan getirdiği bir takım yetenekleri vardır. Bu yeteneklerin ortaya çıkmasına olanak sağlayan özgür ve yaratıcı ortam desteklenmektedir .

 

Konusunda uzman branş öğretmenlerimizle İngilizce, Sanatsal Çalışmalar, Yoga, Drama eğitimi çalışmaları çocuklarımızın farklı alanlardaki ilgilerini ortaya çıkarmaya ve kendilerini geliştirmelerine fırsat tanımaktadır .

Anaokulu çocuğun yaşamındaki ilk gerçek sosyal deneyimdir . İlgiyi, sevgiyi paylaştığı, bir düzen içinde grup halinde hareket ettiği, tüm ihtiyaçlarının karşılanması için desteklendiği bir güven ortamıdır .

Çocuklarımızın kendini özgürce ifade ettiği , mutlu, doğayı seven ve doğal hayatı koruma bilinci gelişmiş,özgüvenli, uygar,paylaşmayı bilen, başkalarının haklarına saygılı birer birey olarak gelişimlerin hedefliyoruz .

Doğru insanlar yetiştirmek istiyoruz .

 Bunun için de;

-Çocuklarımıza güven veriyor, seviyor ve onların farkına varıyoruz,

-Yapabileceği her şeyi o’nun yapmasını öğretiyor, güçlüklerinde yardımcı oluyoruz,

-O’na değer veriyor ve kendi değerleriyle tanıştırıyoruz,

-O’na iyi birer örnek olmaya çalışıyoruz,

-Her alanda gelişimini sağlamak için tüm gelişim aşamalarında destekliyoruz,

-Kendi değerini, kendine saygısını, kendine güvenini pekiştiriyoruz,

-Özgür düşünmesi için fırsat yaratıp, farklı düşünmesine saygı duyuyoruz,

-Bize bağımlı değil bizlerle iletişim içinde olmasını istiyoruz. 

Olabildiğince çok organik sebze ve meyvelerle hazırlanan yemeklerimiz çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini de olumlu yönde etkileyecektir. Okulumuzun bahçesindeki tarım uygulama alanlarında mevsimin sebzelerini nasıl yetiştiğini bizzat gözlemleyip, tanıyacaklardır .

Sevgi dolu, bilgili ve tecrübeli uzman eğitim kadromuz çocuklarımızı okula alıştırmak, sevdirmek , yeteneklerini ortaya çıkartıp gelişmelerine olanak sağlamak için gerekli donanıma sahip eğitimcilerden oluşmaktadır.

 

 

 

 Ataşehir Şengün Sok No:12  Kadıköy  İstanbul                                            0216 455 6050         0216 455 0 884
 Ataşehir Yeni Dünyalar Anaokulu (c) 2008 Tüm Hakları Saklıdır.